Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowcu informuje, że w dniach od 10.03.2020 r. do 13.03.2020 r. (od wtorku do piątku) odwołane są zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńczo - wychowawcze. Uczniowie pozostają pod opieką rodziców. Za utrudnienia przepraszamy.
WAŻNA INFORMACJA
Profilaktyka zdrowotna dotycząca zapobiegania zakażeniom koronawirusem.
- Przekazano informacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa
- Zwrócono uwagę, aby do szkół nie przychodzili chorzy nauczyciele, inni pracownicy, uczniowie
- Poinformowano rodziców, że w sytuacji, kiedy dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego
-W przypadku zamknięcia szkoły, rodzic dziecka do 8-go roku życia otrzyma zasiłek opiekuńczy
- Konieczność sprawdzania na bieżąco komunikatów GIS i MZ
- Całodobowa infolinia tel. 800190 590
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczytnie tel. 89 624 87 31
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Zapraszamy na zebranie w dniu 03 marca 2020r. (wtorek) o godz. 1500.
Temat: Bezpieczeństwo i zdrowie uczniów – koronawirus.
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
11 lutego 2020r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem akcji było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpieczeństwa Internetowego organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, do której w tym roku jako Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego przystąpiliśmy.
Na ten szczególny dzień zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie st. post. Joannę Manelską oraz mł. asp. Wojciecha Tworkowskiego.
Podczas spotkania z młodzieżą wyjaśnili, że Internet może dać nam wiele dobrego – jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko, co piszemy i publikujemy, zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczanie informacji powinno być przez nas przemyślane. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet, pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni.
W ramach akcji od 10.02.2020r. – 14.02.2020r. w szkole odbyły się:
- godziny wychowawcze, na których wychowawcy przypomnieli wszystkim uczniom istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Omówili aktywność uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożenia związane z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci;
- w ramach zajęć informatyki prowadzone były zajęcia dotyczące cyberbezpieczeństwa.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
2020
BIORĘ UDZIAŁ
Wolontariat
W dniu 18 lutego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli Pani Bożeny Cichej, Pani Agaty Pohulajewskiej oraz Pani Renaty Ruszczyk przygotowały apel poświęcony tematyce wolontariatu pod hasłem: „Jestem, chcę, pomagam”.
Podczas apelu uczniowie przedstawili prezentację multimedialną podsumowującą wszystkie dotychczasowe akcje szkolne takie jak : akcja Znicz, Góra Grosza, Nakrętki, Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy zbiórka karmy dla zwierząt „Pełna miska dla schroniska”. Przypomniały i wyjaśniły również : Co to jest wolontariat?, Kto jest wolontariuszem?, Co znaczy pomagać?, Dlaczego i jak pomagać?, Co nam daje pomaganie innym? Itp.
W drugiej części apelu uczniowie klasy V oraz VI zaprezentowali się w scence „ Aniołek i Diabełek " , w której bohaterami byli wolontariusze pomagający starszej Pani i czuwający nad nimi Aniołek.
1
Walentynki 2020
Drugi tydzień po feriach upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Jak co roku, w naszej szkole z okazji święta zakochanych, przygotowany został kiermasz walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował również Pocztę Walentynkową. Na stanowisku dyżurnych została ustawiona skrzynka walentynkowa, do której uczniowie wrzucali swoje kartki, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie Walentynkowe Amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.
BAL KARNAWAŁOWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM NA WYSPIE TAŃCZĄCYCH BAMBOSZY
7 lutego odbył się w naszej szkole Bal karnawałowy z Babcią i Dziadkiem. Z okazji ich święta dzieci złożyły życzenia w formie wierszy, przedstawiły inscenizację „Dwanaście miesięcy” i zaśpiewały kilka piosenek oraz zaprezentowały taniec integracyjny „Belgijkę”. Jak na bal przystało, dzieci miały na sobie ciekawe i barwne kostiumy. Z niecierpliwością czekały, by je zaprezentować i wspaniale się bawić.
W tym roku na bal dzieci wraz dziadkami i babciami wyruszyły w „podróż za jeden uśmiech” na Wyspę Tańczących Bamboszy.Nasza stołówka zamienił się w egzotyczną, bajkową wyspę z niezwykłymi palmami, wśród których, ukryte były listy od króla wyspy. Dla wszystkich uczestników przygotował on zabawy oraz niezwykłe zadania. Najpierw wszystkie dzieci zwiedzały całą wyspę tanecznym krokiem w rytmie Lambady i zaprezentowały swoje stroje. Pojawiły się więc damy, księżniczki, rycerze, bohaterowie filmów i bajek. Stroje balowe najciekawiej prezentowały się w tańcu, więc wszyscy z ochotą tańczyli. Zwiedzając wyspę i wypełniając pierwsze zadanie, dzieci musiały wykonać taniec w bamboszach i ubrać dziadka lub babcię w stroje z czarodziejskiego worka. To wymagało sporo inwencji i pomysłowości. Na szczęście była to tylko peruka, korale, kapelusz i okulary. Następnym zadaniem był taniec z „kokoso-balonami” przy rytmach „Chihuahua”, który nie sprawił nikomu kłopotów. Nie odbyło się bez niespodzianki! Król wyspy zamienił wszystkich w zwierzątka. Dzieci dobierając się po cztery osoby, wykonały taniec i zostały odczarowane.
Bal umożliwił dzieciom, babciom i dziadkom oraz wychowawcom spędzenie czasu w miłej, rodzinnej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom i zintegrowała uczniów, nauczycieli i wszystkich przybyłych gości.
Segregujemy śmieci!
Zarządzenie w sprawie rekrutacji.
Druki niezbędne do rekrutacji - pobierz
DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE SERCA !!!
To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. „SZLACHETNA PACZKA” to system pomnażania dobra. To dobro już jest i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do akcji i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki dla trzech rodzin w potrzebie, którzy dzięki niej dźwigają się z kłopotów.
Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom, Pani Sołtys Lipowca Beacie Siok oraz mieszkańcom wsi i okolic. Dziękujemy za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
Akcja „Pełna miska dla schroniska” – zbiórka karmy i koców
We współczesnym świecie wszyscy jesteśmy bardzo zabiegani. To czasem nie pozwala nam dostrzec potrzebujących. W naszej szkole chcemy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje, organizujemy w szkole zbiórkę karmy dla Schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie.
Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku , kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.
Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.
Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.
Jasełka 2019
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej foto relacji z tegorocznych Jasełek. Foto relacja
Informacja
W dniach od 23.12.2019 roku do 06.01.2020 roku będzie trwała przerwa świąteczna. Uczniowie wracają do szkoły 07.12.2020 roku według nowego planu obowiązującego od 07.01.2020 r.
Gminny Konkurs Recytatorski
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji
K. I. Gałczyńskiego – za nami!
06 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Lipowcu odbyła się kolejna
edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K. I. Gałczyńskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Rudki, Olszyn, Wawroch i Lipowca.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:
I – uczniowie klas IV- VI,
II – uczniowie klas VII - VIII.
Wyniki konkursu:
Kategoria I – uczniowie klas IV- VI
I miejsce – Nikola Draba (Wawrochy)
I miejsce – Aleksander Zdancewicz (Rudka)
II miejsce – Patrycja Gromek (Rudka)
II miejsce – Julia Grzywińska (Lipowiec)
II miejsce – Gabriela Bechta (Rudka)
Kategoria II – uczniowie klasy VII - VIII
I miejsce – Eliza Paczkowska (Rudka)
II miejsce – Alicja Bryk (Rudka)
II miejsce – Zuzanna Brzostek (Olszyny)
III miejsce – Zofia Kaczmarska (Lipowiec)
III miejsce – Maciej Kaliszewski (Rudka)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
INFORMACJA
Lipowiec, 09.12.2019
W dniu 12.12.2019 r.(czwartek) w godzinach od 1500 do 1700 odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas.
Porządek:
- Informacja o przewidywanych ocenach na koniec I semestru.
- Sprawy różne.
Polska w moim sercu
W dniu 15 listopada 2019 r. z okazji minionego Święta Niepodległości nasze uczennice klas V,VI Klaudia Cicha, Julia Grzywińska oraz Maja Soliwoda brały udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie.
Gratulacje dla naszych odważnych, patriotycznych bohaterek za pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa naszego kraju.
Spotkanie z rodzicami
DRODZY RODZICE!
Zapraszamy na zebranie w dniu 19 listopada 2019 r.(wtorek) na godz. 1530.
1) Spotkanie z panią B. Jabłońską dotyczące profilaktyki uzależnień w szkole. Sygnały niepokojące u dziecka - jak rozpoznać? Czynniki ryzyka i czynniki chroniące w profilaktyce.
2) Spotkanie z wychowawcami klas.
11 listopada 2019 roku - 101 rocznica Odzyskania Niepodległości
12 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Lipowcu miała miejsce uroczystość poświęcona 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 1200 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego w asyście pocztu flagowego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: ks. proboszcz miejscowej parafii, przedstawiciel Jednostki Wojskowej 2031 w Lipowcu, pani sołtys wsi Lipowiec, reprezentacja Prezydium Rady Rodziców, pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu, członkowie rodzin uczniów naszej szkoły.
W części artystycznej przypomniane zostały okoliczności najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę, z podkreśleniem wkładu wybitnych postaci historycznych. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Poprzez odegranie krótkiej formy teatralnej, wykonanie utworów poetyckich, pieśni patriotycznych i żołnierskich uczniowie uczcili pamięcią jedno z najważniejszych świąt narodowych.
12
"Szkoła Do Hymnu"
8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach akcji "Szkoła Do Hymnu" uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Lipowcu odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy włączając się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie