• Energia odnawialna

• 16 stycznia uczniowie z klas I -IV i dzieci przedszkolne wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. Energia odnawialna”.

Podczas tej szczególnej lekcji, przeprowadzonej w naszej placówce przez firmę LUPUS,  uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów i jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej.

Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, uczestnicy warsztatów samodzielne sprawdzali ich działanie: za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, wprawiali w ruch wiatraki i samochodziki, używając mini paneli fotowoltaicznych.

Uczniowie i przedszkolaki otrzymali dyplomy na pamiątkę tych bardzo ciekawych zajęć, natomiast szkoła otrzymała certyfikat ukończenia warsztatów edukacyjnych Energia odnawialna”.

• „Szkoła Przyjazna Środowisku”

• Gminne Przedszkole w Lipowcu w ramach ubiegania się o certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku” przyznawany przez WMKO realizuje projekt edukacyjny „Przyjaźni Środowisku”. Głównym założeniem projektu jest integracja społeczności przedszkolnej wokół działań na rzecz poszanowania środowiska naturalnego. Realizacja projektu obejmuje szereg działań mających na celu doskonalenie procesu dydaktycznego i wychowawczego, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju. Prace rozpoczęliśmy od akcji Dokarmiania ptaków zimą. Odbył się konkurs na karmnik dla ptaków, przeprowadzone zostały zajęcia, na których dzieci dowiedziały się w jaki sposób dokarmiać ptaki, jakie ptaki zimują w Polsce. Dzieci systematycznie uzupełniają karmę w karmnikach oraz obserwują i rozpoznają ptaki przylatujące do karmników.