• Wielkanocne zabawy z zajączkiem w przedszkolu.

• W poniedziałek 25 marca z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych nasze przedszkole odwiedziła grupa animatorów, która przeprowadziła z dziećmi animacje pt. "Zajączek Wielkanocny". Dzieci z radością brały udział w zabawach. Był to bardzo wesoło spędzony czas.

• Warsztaty wielkanocne

• 26 marca 2024 roku uczniowie klas V - VI wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, zorganizowanych przez Muzeum Mazurskie w Szczytnie. Zainspirowani kulturą ludową oraz pracami pani przewodnik wykonali koszyczki wielkanocne, które zostaną ozdobą niejednego świątecznego stołu.

• Święto Szkoły – Talenty 2024

• 20 marca – po raz dwudziesty – obchodziliśmy Święto Szkoły. To dzień związany z naszym
            patronem K. I. Gałczyńskim. W tym roku świętowaliśmy również wspaniały jubileusz –
            10. rocznicę nadania sztandaru Zespołowi Szkół w Lipowcu.
            „ Gdy ci się kiedyś przyśni
            na przykład gałązka wiśni,
            to wiedz,
            że to znaczy szczęście…”
            Słowa K. I. Gałczyńskiego były mottem uroczystości, na której odbył się Przegląd Talentów.
            Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki zaprezentowali swoje talenty muzyczne, plastyczne
            i sportowe. Obejrzeć można było również talenty aktorskie w scenkach z Teatrzyku „Zielona
            Gęś”.
            Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka. Aby je osiągnąć należy rozwijać
            swoje talenty. Nasi uczniowie wiedzą to doskonale. Ich występy i prace plastyczne
            dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń zaproszonym gościom, rodzicom i całej społeczności
            szkolnej.

• Wiedzy o Ploli Profilaktyka Smyka.

• 19.03.2024r Franciszek Alancewicz i Milan Skrocki wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Ploli Profilaktyka Smyka. Chłopcy doskonale zaprezentowali swoją wiedzę ze znajomości bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Oczywiście na widowni w Miejskim Domu Kultyry w Szczytnie nie mogło zabraknąc Ich przedszkolnych przyjaciół, którzy swoją obecnością i oklaskami dopingowali swoich kolegów.