• „Ruchem i słowem wspieram wymowę” – Innowacja logopedyczna

• Zajęcia w przedszkolu z Panią logopedą Bożeną Cichą z grupą sześciolatków „Ruchem i słowem wspieram wymowę” – Innowacja logopedyczna.

Czas realizacji : od lutego 2022 r. do maja 2022 r.

Trening paluszków powiązany z ruchem całego ciała oraz wplatanym słowem, to sprawdzony sposób na dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole, jak i dobre wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy. Kreowanie zabawy grupowej, nauka gry zespołowej, rytm, melodia i harmonia, wprowadzały dzieci w pogodny nastrój. Ruch jest kluczem do prawidłowego rozwoju dziecka.

Galeria zdjęć.

• Konkurs Pięknego Czytania w klasie II

•        Uczniowie klasy II w poniedziałek 9 maja wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania. Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej i przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie pięknie prezentowali, wybrane przez siebie i przygotowane teksty. Drugi etap polegał na czytaniu nieznanych im fragmentów tekstu, przygotowanych przez organizatorów. Celem konkursu było:

- Upowszechnianie czytelnictwa;

- Kształtowanie umiejętności pięknego czytania,

- Wdrażanie do starannego przekazu językowego.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Barbara Płocharczyk

II miejsce –Maja Dajnowska

III miejsce – Lena Morzyc

Wyróżnienie – Filip Grala

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy.

• Konkurs Pięknego Czytania

26 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania.

Cele konkursu:

• Kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

• Popularyzacja literatury i czytelnictwa.

• Budzenie zainteresowania wartościową literaturą.

• Nauka współzawodnictwa w miłej atmosferze.

• Rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. W pierwszym etapie uczniowie czytali tekst wybrany przez siebie i przygotowany wcześniej, w drugim etapie czytali nowy tekst przygotowany przez organizatorów, dostosowany do kategorii wiekowej.

W konkursie łącznie udział wzięło 16 uczniów.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. IV – VI

1. Milena Mackiewicz – kl. IV

2. Aleksandra Szablak – kl. V

3. Julian Sęk – kl. V

Kategoria kl. VII – VIII

1. Julia Grzywińska – kl. VII

2. Zuzanna Orłowska – kl. VII

3. Antoni Politowski – kl. VII

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy piękne dyplomy.

• 3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji

• W dniu 29 maja 2022 odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Całą uroczystość rozpoczęło ośpiewanie hymnu narodowego, następnie uczeń klasy VIII - Jakub Złotkiewicz przedstawił prezentację multimedialną poświęconą obchodzonej rocznicy. W kolejnej części uczniowie klas I - VII zaprezentowali wybrane utwory w postaci piosenki lub pieśni patriotycznej i wiersza. W repertuarze pojawiły się zarówno dawne jak i współczesne utwory. Każda klasa została nagrodzona gromkimi brawami. Podczas uroczystości panował doniosły, a jednocześnie radosny nastrój. Uczniowie całej szkoły mogli wystąpić na wspólnym apelu, pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi.