• INFORMACJA

          •  

            Opłata za wyżywienie w miesiącu wrześniu 2020 r. wynosi 49,35 zł.

            Dla uczniów, którzy mają nadpłatę z miesiąca marca 2020 r. opłata za miesiąc wrzesień 2020 r. wynosi 9,40 zł.

            W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 89 622 00 27 wew.2

             

            Wpłaty na dożywianie przyjmowane będą  wyłącznie bezpośrednio na rachunek o numerze:

            Bank Spółdzielczy w Szczytnie    28 8838 0005 2001 0000 1515 0006

            W tytule przelewu należy podać:

             imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, którego wpłata dotyczy

          • PROCEDURA WEWNĘTRZNA BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.K.I.GAŁCZYŃSKIEGO W LIPOWCU W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19

          • (pobierz dokument)

            Organizacja zajęć w szkole podstawowej:

            1.           Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących  infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na  kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

            2.           Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez  rodziców/opiekunów prawnych bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

            3.           Przy wejściu do budynku szkoły zamieszczona jest informacja o obowiązku  dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły umożliwia się skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.

            4.           Opiekunowie odprowadzający dzieci nie wchodzą do przestrzeni wspólnej szkoły.

            5.           Uczniowie przychodzą do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. Rozbierają się w wyznaczonych szatniach i kierują się do sal, w których czekają na nich nauczyciele.

            6.           Uczniowie dojeżdżający przebywają pod opieką nauczyciela przyprowadzającego uczniów od autobusu.

            7.           Szkoła posiada skuteczny sposób komunikacji z rodzicami/opiekunami uczniów.

            Komunikacja  rodziców z dyrektorem szkoły, nauczycielami , pedagogiem, logopedą w czasie pandemii COVID -19 odbywa się zdalnie za pomocą edziennika LIBRUS, poczty elektronicznej, telefonicznie oraz zebrań z rodzicami.

            a)           godz. kontaktu telefonicznego  z wychowawcami 16:00 – 17:00

            b)           kontakt telefoniczny z nauczycielami uczącymi, pedagogiem, logopedą  w czasie konsultacji   pod numerem telefonu  896220027

            c)            kontakt emailowy, wiadomości edziennika LIBRUS w godz. 16:00 – 17:00

            d)           skargi i wnioski składane tylko drogą papierową przez sekretariat szkoły lub telefonicznie do Dyrektora Szkoły.

            8.           Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na  infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel w połączeniu z podwyższoną temperaturą niezwłocznie odizolowuje go w odrębnym pomieszczeniu zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadamia rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).Ucznia odizolowanego pilnuje wyznaczony przez Dyrektora nauczyciel. Na czas oczekiwania na rodzica należy założyć maseczkę. Opiekun /rodzic dziecka powinien posiadać środki ochrony osobistej: maseczkę ,przyłbicę, rękawiczki.

            9.           Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

            10.         W salach znajdują się przedmioty i sprzęty, które można umyć, uprać, zdezynfekować  lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy po zajęciach odłożyć do dezynfekcji.

            11.         Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w plecaku. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

            12.         W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga będą umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.

            13.         Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego, w których nie można zachować dystansu, będą ograniczone ćwiczenia i gry kontaktowe.

            14.         Sale lekcyjne, części wspólne (korytarze) wietrzone będą co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

            15.         Nauczyciele w klasach I-III organizują przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.

            16.         Nauczyciele w klasach IV – VIII organizują przerwy zgodnie z planem dyżurowania. Grupa spędza czas pod nadzorem nauczyciela.

            17.         Sprzęt na boisku wykorzystywany podczas zajęć jest regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany, jeżeli nie ma takiej możliwości zostaje zabezpieczony przed używaniem.

            18.         Na boisku mogą przebywać dwie grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.

            19.         W  jednym pomieszczeniu uczniowie zachowują dystans społeczny..

            20.         Podczas przerw lekcyjnych na korytarzach szkolnych oraz w szatni zaleca się  noszenie maseczek.

            21.         Ograniczone zostały wyjścia poza teren szkoły z wyjątkiem wyjść do lasu.

            22.         Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

            23.         Do szatni przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć uczniowie wchodzą pojedynczo z zachowaniem odpowiedniej odległości wynoszącej minimum 1,5 m.

            24.         Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów dojeżdżających. 

            25.         Zajęcia świetlicowe odbywają się w miarę możliwości na świeżym powietrzu.

            26.         Nauczyciele i inni pracownicy szkoły zachowują dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.

            27.         Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej ograniczają kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

            28.         Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.

            29.         Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.

            30.         Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.

            31.         Rodzic zobowiązany jest wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka na piśmie stanowiącym załącznik  nr 1 do niniejszej procedury.

            32.         Przed wejściem do budynku szkoły personel wyznaczony przez dyrektora dokonuje pomiaru temperatury ucznia za pomocą termometru bezdotykowego, który dezynfekuje się po użyciu w danej grupie.

            33.         Uczeń z podwyższoną temperaturą nie zostanie przyjęty do szkoły.

            34.         Uczeń przejawiający niepokojące objawy choroby zostaje odizolowany od reszty grupy w wyznaczonym pomieszczeniu. Rodzic/opiekun  zostanie natychmiast poinformowany o sytuacji w celu pilnego odebrania dziecka ze szkoły.

            35.         Rodzi/opiekun jest zobowiązany do pozostania w kontakcie telefonicznym w przypadku potrzeby szybkiej komunikacji z pracownikami szkoły w sprawach zdrowia dziecka.

             

            Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni.

            1.           Przy wejściu głównym  umieszczono numery telefonów do powiatowej stacji  sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala oraz narodowego funduszu zdrowia, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

            2.           Przed wejściem do budynku szkoły umieszczono  płyn dezynfekujący do rąk, zamieszczono informację o sposobie jego użycia oraz obowiązku dezynfekowaniu rąk przez wszystkie osoby wchodzące do szkoły.

            3.           Wszystkie osoby wchodzące do szkoły zobowiązane są do dezynfekowania dłoni lub zakładania  rękawiczek ochronnych, zaleca się również zakrywanie ust i nosa.

            4.           Utrzymuje się w czystości sale zajęć, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, ciągi komunikacyjne, dezynfekuje się – poręcze, klamki i powierzchnie płaskie, w tym blaty w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączniki.

            5.           Środki dezynfekcyjne stosowane są zgodnie z zaleceniami producenta.

             6.           Przeprowadzając dezynfekcje ściśle przestrzegane są zalecenia producenta znajdujące się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ściśle przestrzegany jest czas niezbędny  do wietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.          

            7.           Zaleca się aby nauczyciele opiekujący się uczniami i pozostali pracownicy szkoły używali środków ochrony osobistej-jednorazowych rękawiczek, osłon na usta i nos.

            8.           W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych zostały umieszczone plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje.

             9.           Na bieżąco dezynfekowane są toalety.

             10.         Dyrektor lub wyznaczony nauczyciel dokonuje codziennego monitoringu prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal lekcyjnych ,pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych- poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur komputerowych, włączników itd. 

             11.         Nauczyciele często  przypominają uczniom o konieczności zachowania higieny, w tym o  częstym i regularnym myciu rąk-zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem oraz po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.

            12.         Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć , uprać lub zdezynfekować,  zostały usunięte lub uniemożliwiono do nic dostęp. Przybory do ćwiczeń ( piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć zostaną zdezynfekowane.

            13.         Sale lekcyjne, części wspólne (korytarze) wietrzone będą co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

              

            Gastronomia

            1.           W stołówce i kuchni szkolnej obowiązują przepisy higieniczne wymagane przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego. Pracownicy kuchni zaopatrzeni są w środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów.

            2.           Stanowiska pracy utrzymane są w należytej czystości, na bieżąco dokonywane jest mycie i dezynfekcja sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.

            3.           Wielorazowe naczynia i sztućce myte są z dodatkiem detergentu i wyparzane w temperaturze minimum 600C.

            4.           Spożywanie posiłków przez uczniów odbywa się w stołówce szkolnej w małych grupach.

            5.           Blaty stołów i poręcze krzeseł w stołówce szkolnej są czyszczone i dezynfekowane po opuszczeniu pomieszczenia przez grupę.

             

            Procedury korzystania z szatni

            1.           Uczniowie przychodzą do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

            2.           Rozbierają się w wyznaczonych szatniach i kierują się do sal lekcyjnych, w których czekają już na nich nauczyciele.

            3.           Uczniowie dojeżdżający przebywają pod opieką nauczyciela przyprowadzającego uczniów od autobusu .

            4.           Uczniowie kończący lekcje pozostają pod opieką nauczyciela do czasu wyjścia ze szkoły lub odprowadzenia do autobusu szkolnego.

              

            Procedura organizacji przerw oraz dyżurów nauczycieli na przerwach

            1.           W szkole dyżury pełnią wszyscy nauczyciele zgodnie z harmonogramem.

            2.           Nauczyciele opiekują się klasą po każdych przeprowadzonych zajęciach.

            3.           Dyżur w szatni pełni nauczyciel świetlicy lub wyznaczony nauczyciel przez Dyrektora Szkoły.

            4.           Uczniowie w czasie przerw przebywają w salach lekcyjnych pod opieką nauczyciela.

            5.           W razie konieczności zmiany sali uczniowie zobowiązani są do zachowania dystansu min.1,5 m oraz zaleca się noszenie maseczek.

             

            Procedury korzystania z biblioteki szkolnej

            1.           Godziny pracy biblioteki szkolnej dla uczniów ustala nauczyciel – bibliotekarz,  uwzględniając potrzeby uczniów w tym zakresie.

            2.           Książki oddawane przez uczniów są składowane w wydzielonym miejscu, oddzielone od   innych książek i poddawane dwudniowej kwarantannie. W tym czasie nie mogą być wypożyczone przez innych uczniów.

            3.           Organizacja sposobu korzystania z biblioteki uwzględnia wymagany dystans przestrzeni, czyli min.1,5m odległości między użytkownikami. W celu zachowania wymaganego dystansu ogranicza się liczbę użytkowników jednocześnie korzystających z biblioteki.

             

            Procedury korzystania z świetlicy szkolnej

            1.           Ze świetlicy szkolnej korzystają tylko uczniowie dojeżdżających.

            2.           Rodzice muszą wyrazić pisemną deklarację na pobyt ucznia na świetlicy.

            3.           Formy zajęć świetlicowych:

            a)           gry i zabawy na świeżym powietrzu;

            b)           odrabianie prac domowych;

            c)            czytanie książek;

            d)           oglądanie filmów

            e)           wykonywanie prac plastycznych przy wykorzystaniu własnych przyborów.

            4.           Uczniowie na świetlicy zachowują dystans społeczny min.1,5 m od innych uczniów.

            5.           Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub zdezynfekować , zostały usunięte lub uniemożliwiono do nich dostęp.

            6.           Przed rozpoczęciem zajęć świetlicowych blaty, stoły, poręcze krzeseł zostaną zdezynfekowane.

            7.           Przed wejściem do sali znajduje się dozownik z  płynem do dezynfekcji rąk.

            8.           Wietrzenie sali co najmniej raz na godzinę.

             

            Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia uczniów lub pracowników szkoły COVID - 19

             1.           Uczniowie i pracownicy szkoły przychodzą do szkoły i pracy bez objawów

                 chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie

                 przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w

                 izolacji.

            2.           Dyrektor wyznacza i przygotowuje pomieszczenie wyposażone w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym można będzie odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (gabinet profilaktyki zdrowotnej).

            3.           Pracownicy szkoły są  poinstruowani, że w przypadku wystąpienia

                 niepokojących objawów choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i

            skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby

            uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia

            zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni

            SARS-CoV-2.

            4.           W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy

               niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować

               się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać

               teleporadę medyczną).

            6.           Po zauważeniu symptomów choroby u ucznia, np. kaszel, gorączka, złe samopoczucie, wyznaczona osoba (pomoc nauczyciela) niezwłocznie przechodzi z dzieckiem do wyznaczonej do izolacji sali, dezynfekuje ręce i ubiera środki ochrony osobistej (maseczka, rękawice, kombinezon), pomaga dziecku założyć maseczkę i rękawiczki. Pozostaje z nim, zachowując bezpieczną odległość, do momentu odebrania dziecka przez rodziców.

            7.           Nauczyciel niezwłocznie zawiadamia o sytuacji dyrektora szkoły i przeprowadza pozostałe dzieci do innego wyłączonego z użytku pomieszczenia.

            8.           Dyrektor szkoły zawiadamia jednostkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz rodziców dziecka o zaobserwowanych objawach chorobowych i podejrzeniu wystąpienia na terenie szkoły zachorowania na COVID-19.

             9.           Obszar, w którym poruszał się i przebywał  uczeń lub pracownik z infekcją dróg

                oddechowych, bezzwłocznie zostaje poddany gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z

              funkcjonującymi w podmiocie procedurami, zdezynfekowane zostają powierzchnie

               dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosuje się do

               indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji

                Sanitarnej.

            10. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły

            zostaną zastosowane zalecenia państwowego powiatowego inspektora sanitarnego .

                  11. Ustala się  listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie oraz stosuje się zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego .

             

            Postanowienia końcowe

            1.           Za wdrożenie i nadzór nad stosowaniem procedury odpowiada dyrektor szkoły.

            2.           Do przestrzegania postanowień niniejszej procedury zobowiązani są rodzice/opiekunowie oraz wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu.

            3.           Za zapoznanie pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów z niniejszą procedurą odpowiada dyrektor-wzór oświadczenia o zapoznaniu się z procedurą wewnętrzną bezpieczeństwa na terenie szkoły stanowi załącznik nr 2.

            4.           Nauczyciele wyjaśniają uczniom aktualnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

            Pobierz

          • Zasady komunikowania się z rodziców z dyrektorem szkoły, nauczycielami , pedagogiem, logopedą w czasie pandemii COVID - 19.

          • Zasady komunikowania się z rodziców z dyrektorem szkoły, nauczycielami , pedagogiem, logopedą w czasie pandemii COVID - 19.

             

            1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2020 poz. 1386)
            2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1389)
            3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1394) oraz analizy danych dotyczących aktualnego stanu epidemicznego.

             

            Komunikacja  rodziców z dyrektorem szkoły, nauczycielami , pedagogiem, logopedą w czasie pandemii COVID 19 odbywa się zdalnie za pomocą edziennika LIBRUS, poczty elektronicznej,telefonicznie oraz zebrań z rodzicami.

            • godz kontaktu telefonicznego  z wychowawcami 1600 1700
            • kontakt telefoniczny z nauczycielami uczącymi, pedagogiem, logopedą  w czasie konsultacji   pod numerem telefonu  896220027
            • kontakt mailowy, wiadomości edziennika LIBRUS w godz 1600 1700
            • skargi i wnioski składane tylko drogą papierową przez sekretariat szkoły lub telefonicznie do Dyrektora Szkoły.

            Zasady komunikowania się z sekretariatem szkoły:

            • telefonicznie 896220027,
            • skrytka podawcza umieszczona w korytarzu przy wejściu głównym do budynku szkoły.
          • Drogi Rodzicu!!!

          • Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły, pozostaw swoje dziecko przed głównym wejściem.

            Dziecko zostanie odebrane przez nauczyciela, bądź pracownika dyżurującego w progu wejścia do placówki.

            Dziękuję.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

          • SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE!

            Zapraszam  wszystkich Uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu 01.09.2020 r. w salach lekcyjnych  z wychowawcą o godzinie 9:00. W związku z obowiązującymi  obostrzeniami  związanymi z COVID 19 rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w formie  spotkań  w salach według poniższego harmonogramu.

            Klasa I- wejście do sali gimnastycznej od strony boiska

            Klasy II-III- wejście do szkoły od strony drogi do Pużar,

            Klasy IV-VIII- wejście główne

             

            Klasa I-     sala gimnastyczna- wejście od strony boiska

            Klasa II-   sala nr 1        segment A

            Klasa III-  sala nr 3        segment A

            Klasa IV- sala nr 5         segment A

            Klasa V- sala nr 8          segment D

            Klasa VI- sala nr 9         segment D

            Klasa VII- sala nr 4       segment D

            Klasa VIII- sala nr 3       segment D

            Spotkania  będą się odbywały z zachowaniem reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk przed wejściem na teren szkoły, zachowanie odległości, noszenie maseczek przed wejściem do szkoły i na korytarzu).

            Planowany odjazd autobusów szkolnych około godziny 1000.

            UWAGA

            • W związku z bezpieczeństwem w okresie zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 na spotkanie do szkoły mogą przybyć tylko Rodzice uczniów klasy pierwszej;
            • Uczniowie dojeżdżający mają obowiązek przebywać w autobusie szkolnym w maseczkach;
            • W dniu 2 września 2020 r. przyjazd autobusów szkolnych do szkoły na godzinę 820, odjazdy autobusów o godzinie 1300 i o godzinie 1430.

                                                                                                                  

                                                                                                                             Z poważaniem

                                                                                Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu

                                                                                                                         Iwona Walesiak

          • Informacja - ubezpieczenia uczniów.

          • Szanowni Państwo!

            Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 szkoła nie będzie pośredniczyć w ubezpieczaniu uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Rodzice rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania wyboru ubezpieczyciela oraz wybór oferty.

              Z poważaniem

              Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego  w Lipowcu

              Iwona Walesiak

          • WYPRAWKA UCZNIA KLASY I ROK SZKOLNY 2020/2021

            • 2 zeszyty w dwie niebieskie linie 16 kartkowe- do edukacji polonistycznej i do pisania z pamięci
            • 2 zeszyty w kratkę- 16 kartkowe ( do edukacji matematycznej i do korespondencji)
            • Komplet farb plakatowych  ASTRA(12 kolorów) pędzel gruby, średni ,cienki
            • Kubek do farb z blokadą
            • Papier kolorowy zwykły
            • Papier samoprzylepny mały i duży
            • Plastelina- 2sztuki
            • Blok techniczny -1mały
            • Blok techniczny kolorowy mały i duży
            • Teczka papierowa z gumką-2szt.
            • Koszulki -20 sztuk
            •  2 kleje w sztyfcie
            • Kredki świecowe BAMBINO
            • Kredki Pastelowe
            • Liczydła
            • Patyczki
            • 2 kostki do gry
            • Nożyczki
            • Flamastry
            • Pianka do wycinania-5 sztuk
            • Chusteczki nawilżające do rąk- 1opakowanie
            • Piórnik z wyposażeniem: 2 ołówki, 2 gumki, temperówka, linijka, zakreślacz, kredki ołówkowe

             Na wychowanie fizyczne dziecko przynosi strój - koszulka biała, granatowe lub czarne spodenki, halówki w woreczku z materiału lub dresy, gdy jest chłodno. Dodatkowy worek z materiału na buty do szatni.

            Bardzo proszę podpisać :

            • zeszyty i  podręczniki na okładce
            •  koszulkę, spodenki i buty
            • farby
            • flamastry
            • teczki papierowe
            • liczydła

            Pozostałe elementy wyprawki nie podpisujemy, ponieważ będą używane przez wszystkie dzieci w klasie.

          • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020. List gratulacyjny

          • Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca,

                a której nikt nie może nikomu odebrać.”                                                                               

                Ignacy Paderewski

            Wszystkim Uczniom

             

            gratulujemy osiągnięć i wyników w nauce

            w roku szkolnym 2019/2020.

            Dziękujemy za trud włożony w zdalne nauczanie,

            wytrwałość w zdobywaniu wiedzy

            i dążenie do  poszerzania horyzontów.

            Życzymy dalszych sukcesów.

             

            Dyrektor i Rada Pedagogiczna

            Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego

            w Lipowcu

             

          • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

          • Z okazji zakończenia roku szkolnego

             

            2019/2020

            Wszystkim Rodzicom

            serdecznie dziękujemy za życzliwość,

            zaangażowanie,  pracę społeczną na rzecz szkoły

            oraz współpracę w zdalnym nauczaniu.

            Przekazując wyrazy uznania, życzymy sukcesów

            w życiu osobistym.

             

            Należy pokazać młodemu pokoleniu

            jak cenne są miłość, prawda i poświęcenie

             

            Dyrektor i Rada Pedagogiczna

            Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego

            w Lipowcu

          • Biblioteczny konkurs plastyczny

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki bibliotecznego konkursu plastycznego na projekt okładki ulubionej książki.

            W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II - Kacper Zieliński i Laura Nakielska oraz uczennica klasy VI – Iza Kaczmarczyk.

            Prace, które nadesłali odznaczały się dużymi walorami artystycznymi i pomysłowością.

            Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu oraz gratulujemy umiejętności plastycznych i przede wszystkim chęci podjęcia wyzwania.

            Poniżej zdjęcia nagrodzonych prac.

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

          •  

                           W związku z zawieszeniem zajęć od 09.03.2020 r. informujemy, że zwroty nadpłaty za niewykorzystane posiłki w miesiącu marcu 2020 r. zostaną przeniesione na poczet opłat za obiady w miesiącu, w którym wznowimy dożywianie.

                           W przypadku sytuacji zawieszenia zajęć do końca roku szkolnego uczniowie klas VIII otrzymają zwrot nadpłaty z miesiąca marca 2020 r., nadpłaty uczniów klas I-VII zostaną uwzględnione w kolejnej wpłacie w nowym roku szkolnym.

          • PROCEDURA WEWNĘTRZNA  BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Zarządzenie Dyrektora Szkoły

          • Zarządzenie nr 7/2020

            Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu

            z dnia 15 maja 2020r.

             

            w sprawie wprowadzenia procedur mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 oraz procedur postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem

            lub zachorowania na COVID-19

             

            Na podstawie Rozporządzenia Ministra edukacji narodowej z dnia 14 maja 2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

             

            §1. Wprowadzam procedurę wewnętrzną bezpieczeństwa na terenie Szkoły Podstawowej

            im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 stanowiącą załącznik nr 1 do zarządzenia.

             

            §2. Wprowadzam procedurę postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.

             

            §3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 15 maja 2020r.

             

            Pobierz zarządzenie wraz z załącznikami w formacie pdf

             

             

            Załącznik nr 1

            do Zarządzenia nr 7

            Dyrektora Szkoły Podstawowej

            im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu

            z dnia 15 maja 2020

             

            PROCEDURA WEWNĘTRZNA  BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.K.I.GAŁCZYŃSKIEGO W LIPOWCU  W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM  I ZWALCZANIEM COVID-19

             

            Organizacja zajęć w szkole podstawowej:

            1. Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.

            2. W grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.

            3. Do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.

            4. Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej stałej sali.

            5. Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli)*.

            * Do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/pomieszczeń kuchni, jadalni, innych pomieszczeń zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych, - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów, które się w niej znajdują.

            6. Z sali, w której przebywa grupa, należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.

            7. W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m
            (1 uczeń – 1 ławka szkolna).

            8. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce . Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

            9. W sali gimnastycznej mogą przebywać dwie grupy uczniów z zachowaniem liczby uczniów  określonej w rozporządzeniu MEN w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane.

            10. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

            11. Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.

            12. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.

            13. Sprzęt na boisku wykorzystywany podczas zajęć powinien być regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany, jeżeli nie ma takiej możliwości należy zabezpieczyć go przed używaniem.

            14. Na boisku mogą przebywać dwie grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.

            15. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.

            16. Należy zapewnić taką organizację w sposób, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup
            do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).

            17. Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły (np. spacer do parku).

            18. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

            19. W szatni należy wykorzystywać co drugi boks.

            20. Należy unikać organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu.

            21. Do szatni przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć należy wchodzić pojedynczo z zachowaniem odpowiedniej odległości wynoszącej minimum 1,5 m.

            22. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. 

            23. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej z zachowaniem zasady 4 m2 na osobę. W razie potrzeby zostaną wykorzystane inne sale dydaktyczne.

            24. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachować dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.

            25. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

            26. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.

            27. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

            28. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

            29. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.

            30. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.

            31. Ogranicza się przebywanie osób z zewnątrz w szkole do niezbędnego minimum,

            z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.

            32. Należy zapewnić sposoby szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami ucznia po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem szkoły.

            33. Rodzic zobowiązany jest wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka na piśmie stanowiącym załącznik  nr 1 do niniejszej procedury.

            34. Przed wejściem do budynku szkoły personel wyznaczony przez dyrektora dokonuje pomiaru temperatury ciała dziecka i osób przyprowadzających i odbierających dziecko ze szkoły za pomocą termometru bezdotykowego, który dezynfekuje się po użyciu w danej grupie.

            35. Uczeń z podwyższoną temperaturą nie zostanie przyjęty do szkoły.

            36. Uczeń przejawiające niepokojące objawy choroby zostaje odizolowane od reszty grupy w wyznaczonym pomieszczeniu Rodzic/opiekun  zostanie natychmiast poinformowany o sytuacji w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

            37. Rodzi/opiekun jest zobowiązany do pozostania w kontakcie telefonicznym w przypadku potrzeby szybkiej komunikacji z pracownikami szkoły w sprawach zdrowia dziecka.

             

            Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni

            38. Przy wejściu głównym  umieszczono numery telefonów do powiatowej stacji  sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala  oraz narodowego funduszu zdrowia, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

            39. Przed wejściem do budynku szkoły umieszczono  płyn dezynfekujący do rąk, zamieszczono informację o sposobie jego użycia oraz obowiązku dezynfekowaniu rąk przez wszystkie osoby wchodzące do szkoły.

            40. Wszystkie osoby wchodzące do szkoły zobowiązane są do dezynfekowania dłoni lub zakładania  rękawiczek ochronnych, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.

            41. Opiekunowie dbają, aby dzieci regularnie i zgodnie z potrzebami myły ręce wodą z mydłem według zamieszczonej instrukcji, w szczególności po przybyciu do budynku, przed jedzeniem ,po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.

            42.  Utrzymuje się w czystości sale zajęć, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, ciągi komunikacyjne, dezynfekuje się  – poręcze, klamki i powierzchnie płaskie, w tym blaty w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączniki.

            43. Środki dezynfekcyjne stosowane są zgodnie z zaleceniami producenta.

            44. Pomieszczenia dezynfekowane powinny być wietrzone, by uniknąć wdychania oparów środków służących do dezynfekcji.

            45.  Nauczyciele opiekujący się uczniami i pozostali pracownicy szkoły zobowiązani są do użycia środków ochrony osobistej-jednorazowych rękawiczek, osłon na usta i nos.

            46. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych zostały umieszczone plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje.

            47. Na bieżąco dezynfekowane są toalety.

             

            Gastronomia

            48. W stołówce i kuchni szkolnej obowiązują przepisy higieniczne wymagane przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego. Pracownicy kuchni zaopatrzeni są w środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów.

            49. Stanowiska pracy utrzymane są w należytej czystości, na bieżąco dokonywane jest mycie i dezynfekcja sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.

            50. Wielorazowe naczynia i sztućce myte są z dodatkiem detergentu i wyparzane w temperaturze minimum 600C.

            51. Spożywanie posiłków przez uczniów odbywa się w stołówce szkolnej w małych grupach.

            52. Blaty stołów i poręcze krzeseł w stołówce szkolnej są czyszczone i dezynfekowane po opuszczeniu pomieszczenia przez grupę.

             

            Organizacja egzaminu zewnętrznego ósmoklasisty

             

            53. Obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej;

            54. Ustawienie ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku;

            55. Dezynfekcja ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający;

            56. Korzystanie przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.;

            57. Unikanie tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

             

            Postępowanie na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania

            na covid-19

             

            58. Dyrektor wyznacza i przygotowuje pomieszczenie wyposażone w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym można będzie odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (gabinet profilaktyki zdrowotnej).

            59. Po zauważeniu symptomów choroby, np. kaszel, gorączka, złe samopoczucie, wyznaczona osoba (pomoc nauczyciela) niezwłocznie przechodzi z dzieckiem do wyznaczonej do izolacji sali, dezynfekuje ręce i ubiera środki ochrony osobistej (maseczka, rękawice, kombinezon), pomaga dziecku założyć maseczkę i rękawiczki. Pozostaje z nim, zachowując bezpieczną odległość, do momentu odebrania dziecka przez rodziców.

            60. Nauczyciel niezwłocznie zawiadamia o sytuacji dyrektora szkoły i przeprowadza pozostałe dzieci do innego wyłączonego z użytku pomieszczenia.

            61. Dyrektor szkoły zawiadamia jednostkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz rodziców dziecka o zaobserwowanych objawach chorobowych i podejrzeniu wystąpienia na terenie szkoły zachorowania na COVID-19.

            62. O zaistniałej sytuacji informuje również rodziców pozostałych uczniów.

            63. Pomieszczenia, w których przebywał uczeń są jak najszybciej dezynfekowane.

            64. Dyrektor przygotowuje i upowszechnia wśród nauczycieli, uczniów i rodziców harmonogram konsultacji indywidualnych i grupowych.

             

            Konsultacje w szkole

            65. Rodzice/opiekunowie, uczniowie przychodzący/wychodzący ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.

            66. Rodzice oraz uczniowie mogą wchodzić wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły

                       lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem/uczeń

                       w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem/ucznia, przy czym należy

                       rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa,

                       rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

            67.  Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi bez objawów choroby zakaźnej.

            68. Dyrektor wraz z nauczycielami przygotowuje oraz upowszechnia wśród nauczycieli, uczniów i rodziców harmonogram konsultacji indywidualnych i grupowych.

            69. Dyrektor wyznaczył  stałą salę na konsultacje dla tej samej grupy.

            70. Należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz i zachować dodatkowe środków ostrożności przy ewentualnych kontaktach z takimi osobami.

            71. Nie angażuje się  w zajęcia nauczycieli oraz innych pracowników powyżej 60. roku życia.

             

            Postanowienia końcowe

            72. Za wdrożenie i nadzór nad stosowaniem procedury odpowiada dyrektor szkoły.

            73. Do przestrzegania postanowień niniejszej procedury zobowiązani są rodzice/opiekunowie oraz wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu.

            74. Za zapoznanie pracowników i rodziców/opiekunów prawnych uczniów z niniejszą procedurą odpowiada dyrektor-wzór oświadczenia o zapoznaniu się z procedurą wewnętrzną bezpieczeństwa na terenie szkoły stanowi załącznik nr 2.

            75. Nauczyciele wyjaśniają uczniom aktualnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

             

          • Informacja

          • Od dnia 04.05.2020 roku boisko "Orlik" przy SP Lipowiec jest dostępne, pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, maksymalna liczba osób przebywających jednocześnie na boisku to 6.

          • Informacja

          • Nauczanie na odległość decyzją Ministra Edukacji Narodowej wydaną w Rozporządzeniu z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 27  kwietnia 2020 r. do 24 maja 2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

            CKE ustaliła także terminy egzaminów dla ósmoklasistów.

            Egzamin z języka polskiego uczniowie zdawać będą 16 czerwca. Rozpocznie się o godz. 9.

            17 czerwca, również o godz. 9, rozpocznie się egzamin z matematyki.

            18 czerwca, o godz. 9 rano, rozpocznie się egzamin z języka obcego.

            Wynik egzaminu uczniowie poznają do 31 lipca 2020 r.

          • Przedłużenie rekrutacji

          • Wydłuża się termin składania dokumentów dotyczących rekrutacji o przyjęcie do klasy pierwszej

            do 15.04.2020r.Zgłoszenia,wnioski można składać w formie elektronicznej na adres e-mail: sp.lipowiec@ug.szczytno.pl do 15.04.2020r.

            O wynikach rekrutacji powiadomimy w terminie do 20.04.2020r.

            Jednocześnie przypominam, iż druki zgłoszeń oraz wniosków można pobrać ze strony www.splipowiec.edupage.org.