Zapraszamy na Zebranie z Rodzicami, które odbędzie się 10.09.2024 r. ( wtorek) o godzinie 15:30.
Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, ze względu na omówienie ważnych spraw dotyczących organizacji pracy przedszkola.
Zapraszamy na Zebranie z Rodzicami, które odbędzie się 10.09.2024 r. ( wtorek) o godzinie 15:30.
Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, ze względu na omówienie ważnych spraw dotyczących organizacji pracy przedszkola.
1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024 r. o godz. 9.00.
2. Poranny dowóz dzieci dojeżdżających nie ulega zmianie, obowiązuje rozkład z poprzedniego roku szkolnego. Dzieci ze szkoły i przedszkola przyjeżdżają na godz. 8.20.
3. Po uroczystym apelu uczniowie spotykają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.
4. Odjazd autobusu szkolnego zaplanowany jest na godz. 11.00. (Szkoła Podstawowa i przedszkole). Godz. 14.30 (przedszkole).
W dniach 28, 29, 30 sierpnia 2024r w godz. od 9.00 do 12.00 odbędą się dni otwarte dla nowo przyjętych dzieci do Gminnego Przedszkola w Lipowcu
Serdecznie zapraszamy
Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.
Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
22 maja w naszej szkole odbył się Konkurs pięknego czytania. Celem konkursu było przede
wszystkim kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja literatury i
czytelnictwa oraz rozwijanie wrażliwości na prozę. Do udziału w konkursie zgłosiło się 17
uczniów z kl. IV – VII. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, wszyscy
uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Wyniki konkursu:
Kategoria kl. IV – V
I miejsce – Laura Giec kl. V
II miejsce – Eliza Bednarczyk kl. IV
III miejsce – Maksymilian Mikulski kl. V
Kategoria kl. VI – VII
I miejsce – Aleksandra Szablak kl. VII
II miejsce – Milena Mackiewicz kl. VI
III miejsce – Julian Sęk kl. VII
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.
Chęć spędzenia nocy w szkole z 26 na 27 kwietnia spotkała się z wielkim entuzjazmem ze strony uczniów klasy II i rodziców. Postanowiliśmy wszyscy ten cenny czas jak najowocniej wykorzystać. To wydarzenie dydaktyczno-wychowawcze poprzedziła rozmowa z dziećmi. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto poświęcić uwagę przyrodzie. Nadaliśmy temu spotkaniu
tytuł: „Jestem wdzięczny za tańczące liście”. Głównym celem spotkania było to, żeby zatrzymać się na chwilę, zrobić „stop”, przełączyć swoją uwagę i zobaczyć, że żyjemy wśród
natury, a nasza codzienność jest z nią związana. Dzieci wykonywały z dużym zaangażowaniem i z wielką wdzięcznością wszystkie zaplanowane aktywności. Gra terenowa „Podchody leśne”, która była związana z szukaniem skarbu, skłoniła uczniów
do myślenia, uważności i uczyła współpracy w grupie. Pobyt na łonie natury przywołał dziecięcą radość, pobudził ciekawość dzieci, tworząc poczucie łączności z naturą oraz pomógł zrozumieć, co przyroda do nas mówi i jak nas wspiera. Dowodem na to były namalowane plakaty, które zdobiły korytarze szkolne. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła temu spotkaniu pozwoliła uczniom nawiązać bliższe więzi z rówieśnikami.
Wyjątkową atrakcję przygotowała mama Lusi, która przeprowadziła warsztaty „Kolorowe kule z soli do kąpieli”. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą zręcznością i pomysłowością. Wielką radość sprawiła im też zabawa w chowanego z latarkami na szkolnych korytarzach oraz nocny spacer po trawie i taniec integracyjny. Bawiliśmy się znakomicie. Wiele emocji wzbudził wspólny nocleg w spartańskich warunkach. Przed snem odbyło się głośne czytanie
do poduszki „Spacer po lesie – moja uważność”, następnie uczniowie obejrzeli wybrany wcześniej film. Noc minęła nam bardzo szybko! O 8:45 zjedliśmy wspólne śniadanie. Nasze przedsięwzięcie było okazją do głębszego rozumienia roli natury w życiu każdego z nas. Dzieci czuły, że przyroda niesie ze sobą spokój, harmonię, wycisza, relaksuje i pomaga w kontakcie ze sobą. Dlatego trzeba z nią żyć w przyjaźni. Dodatkowo w ramach projektu „Szkoła przyjazna środowisku”, dzieci w ogródku szkolnym zasadziły drzewko jako symbol naszej przyjaźni z przyrodą. Serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom i Opiekunom za możliwość wspólnie przeżytego czasu pełnego niezapomnianych wrażeń
Małymi kroczkami zbliżamy się do okresu wypoczynku, czyli upragnionych wakacji. Aby przyśpieszyć czas wyczekiwania i poczuć aurę tego klimatu wybraliśmy się na rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim w Rucianym-Nida jednym z większych mazurskich jezior. Piękne widoki oraz sprzyjająca pogoda była dobrym początkiem zbliżających się wakacji. Jednak trzeba nam jeszcze wrócić do szkolnych obowiązków, więc postanowiliśmy odwiedzić pobliską Leśniczówkę Pranie, w której powstało wiele znanych nam utworów naszego patrona poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Dużo by pisać jak bardzo zachwyciło nas to miejsce na nowo, ponieważ całkiem niedawno zostało ono unowocześnione, zachowując jednocześnie klimat wcześniejszych lat. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
W kwietniu z okazji Dnia Ziemi oraz że nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła przyjazna środowisku „, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali akcję Tworzenia Szkolnego Ogrodu. Wspólnymi siłami z uczniami poszczególnych klas, posadziliśmy rośliny otrzymane od rodziców oraz postawiliśmy karmnik dla ptaków. Dziękujemy rodzicom, wychowawcom oraz uczniom za tak owocny wkład w pomysł niesienia pomocy dla przyrody i środowiska . Jesteśmy przekonani, że pszczoły naszych okolic tu zagoszczą w okresie kwitnienia, a i ptaki znajdą tu coś dla siebie w czasie zimowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze wspólnego sadzenia
9 maja 2024r. uczennica klasy III, Hanna Olczyk, zajęła I miejsce w powiatowym turnieju języka angielskiego dla klas II-III szkoły podstawowej. Konkurs odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Macmillan Primary School Tournament XII w Szkole Podstawowej w Olszynach.
10 maja 2024 r. uczniowie klasy I - III wzięli udział w wycieczce do Huty Szkła Artystycznego oraz Parku Etnograficznego w Olsztynku. W hucie uczniowie mieli okazję zapoznać się z zawodem hutnik-szklarz, technologią, narzędziami i minerałami potrzebnymi do wytwarzania szkła. Dzieci uczestniczyły w pokazie wyrobów szklanych, brały również udział w konkursie z nagrodami. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tworzenia różnych szklanych dzieł sztuki. Oryginalne i niepowtarzalne artystyczne wyroby można było zakupić w przyległym sklepie. Następnie udaliśmy się do karczmy, gdzie zjedliśmy pyszny, tradycyjny obiad. Dalszym punktem wycieczki był Skansen. Duże wrażenie na uczniach wywarły stare pojazdy i narzędzia, których używano dawniej. Niemałe emocje wzbudził wiatrak (stary młyn). Wszyscy chętnie wspięli się na sam jego szczyt. Wycieczkę możemy uznać za udaną. Czekamy z niecierpliwością na kolejne.
W ramach obchodów Dnia Ziemi w szkole zorganizowano konkurs plastyczny "Zainspirowani odpadami". Napłynęło wiele ciekawych i pomysłowych prac. Wyróżniono prace następujących uczestników:
I miejsce - Karol SamselII miejsce - Natalia KoziatekIII miejsce - Oliwia Nakielska
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz gratulujemy wyobraźni, kreatywności i ciekawych pomysłów.
26 maja 2024 r. z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu. Uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze o charakterze patriotycznym. Część muzyczną poprzedziła prezentacja multimedialna, która przybliżyła okoliczności uchwalenia konstytucji. Udział w uroczystości był okazją do przypomnienia, jakie znaczenie mają słowa POLSKA, OJCZYZNA, PATRIOTYZM.
Chłopcy z naszego przedszkola wzięłi udział w emocjonującym wydarzeniu sportowym, Małym Biegu Juranda, młodzi biegacze Milan Skrodzki i Filip Pac wykazali się niezwykłą determinacją i talentem. Milan zajął zaszczytne 3 miejsce, a Filip, wyprzedzając go o włos, zdobył 2 miejsce. Ich udział i osiągnięcia są świadectwem wartości, jakie niesie ze sobą sport.
Mały Bieg Juranda ma na celu nie tylko promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, ale także kształtowanie charakteru poprzez sport. Jest to okazja do nauki o wytrwałości, dążeniu do celu oraz zdrowej rywalizacji.
Zasada fair play jest fundamentem każdego sportu, a w przypadku dziecięcych zawodów sportowych nabiera szczególnego znaczenia. Uczy ona młodych sportowców, że ważniejsze od zwycięstwa jest szacunek dla przeciwników, uczciwość wobec siebie i innych oraz bezpieczeństwo podczas rywalizacji. Milan i Filip, poprzez swoje zachowanie na trasie biegu, pokazali, że prawdziwy sukces to gra zgodnie z zasadami i dbanie o wspólną zabawę.
Podczas Małego Biegu Juranda szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo uczestników. Organizatorzy zapewniają, że trasa jest bezpieczna, a wszelkie potencjalne zagrożenia są minimalizowane. Dzieci uczą się, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i że należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami dorosłych.
Milan i Filip, poprzez swoje osiągnięcia, stali się wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników, pokazując, że można osiągnąć sukces, bawiąc się i jednocześnie dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do Gminnego Przedszkola w Lipowcu na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 14 maja 2024 r. jest to ostateczny termin na złożenie wniosku. Rekrutacja uzupełniająca będzie przebiegała na analogicznych zasadach jak rekrutacja zasadnicza. Poniżej harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do Gminnego Przedszkola w Lipowcu na rok szkolny 2024/2025.
Uczniowie klasy drugiej na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych w ramach projektu Tematem przewodnim warsztatów była „woda”. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na znaczenie wody w przyrodzie oraz problemy związane z oszczędzaniem wody i uwrażliwienie dzieci na potrzebę dbania o środowisko. Uczniowie zastanawiali się, w jaki sposób można oszczędzać wodę. Przedstawili swoje propozycje na oszczędzanie wody na co dzień w formie plakatu. Samodzielnie wykonali doświadczenia z wodą w trzech grupach. Badali oni właściwości wody w zakresie „Co pływa, co tonie?”, „Magiczny ziemniak”, „ Co się rozpuszcza?”. Pozwoliło to dzieciom wyciągnąć odpowiednie wnioski i zrozumieć jak wielką rolę pełni woda w życiu człowieka.
W poniedziałek 25 marca z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych nasze przedszkole odwiedziła grupa animatorów, która przeprowadziła z dziećmi animacje pt. "Zajączek Wielkanocny". Dzieci z radością brały udział w zabawach. Był to bardzo wesoło spędzony czas.
26 marca 2024 roku uczniowie klas V - VI wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, zorganizowanych przez Muzeum Mazurskie w Szczytnie. Zainspirowani kulturą ludową oraz pracami pani przewodnik wykonali koszyczki wielkanocne, które zostaną ozdobą niejednego świątecznego stołu.
20 marca – po raz dwudziesty – obchodziliśmy Święto Szkoły. To dzień związany z naszym
patronem K. I. Gałczyńskim. W tym roku świętowaliśmy również wspaniały jubileusz –
10. rocznicę nadania sztandaru Zespołowi Szkół w Lipowcu.
„ Gdy ci się kiedyś przyśni
na przykład gałązka wiśni,
to wiedz,
że to znaczy szczęście…”
Słowa K. I. Gałczyńskiego były mottem uroczystości, na której odbył się Przegląd Talentów.
Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki zaprezentowali swoje talenty muzyczne, plastyczne
i sportowe. Obejrzeć można było również talenty aktorskie w scenkach z Teatrzyku „Zielona
Gęś”.
Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka. Aby je osiągnąć należy rozwijać
swoje talenty. Nasi uczniowie wiedzą to doskonale. Ich występy i prace plastyczne
dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń zaproszonym gościom, rodzicom i całej społeczności
szkolnej.
19.03.2024r Franciszek Alancewicz i Milan Skrocki wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Ploli Profilaktyka Smyka. Chłopcy doskonale zaprezentowali swoją wiedzę ze znajomości bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Oczywiście na widowni w Miejskim Domu Kultyry w Szczytnie nie mogło zabraknąc Ich przedszkolnych przyjaciół, którzy swoją obecnością i oklaskami dopingowali swoich kolegów.
Powered by aSc EduPage