• Dzień Ziemi

• Przedszkolaki przed Dniem Ziemi uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce ekologicznej. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z zasadami segregacji oraz poznały znaczenie słowa RECYKLING, aby lepiej zrozumieć znaczenie tego słowa przygotowały prace z odpadów. Grupa Sówek wykonała przepiękny instrument - Fortepian z kartonów i rolek po ręcznikach papierowych, grupa Motylków z odpadów tj. butelek plastikowych, foliowych torebek, rolek po ręcznikach papierowych oraz folii bąbelkowej wykonała wspólną pracę plastyczną. W dniu 22 kwietnia dzieci wzięły udział w Happeningu z okazji Dnia Ziemi. Natomiast grupa najmłodszych  Biedronek, dzielnie sprzątała okolice przedszkola.

• Lekcja segregowania odpadów

• W dniu 5. 04. 2024r. przedszkolaki i najmłodsi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami ZGKIM  w Kamionku. Pan Aleksander Godlewski i Pani Aleksandra Alancewicz przeprowadzili prelekcję w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz promowania wtórnego wykorzystania surowców wtórnych. Po zakończonej prelekcji dzieci w formie zabawy segregowały odpady. Na zakończenie otrzymały materiały edukacyjne oraz słodki upominek. Bardzo dziękujemy za miłą wizytę.

• Szkoła Przyjazna Środowisku

• Spotkanie z leśnikiem

W związku z ubieganiem się o certyfikat Kuratora Oświaty w Olsztynie "Szkoła Przyjazna Środowisku", nasze przedszkole odwiedził Pan Podleśniczy Paweł Zieliński, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o zwyczajach zwierząt zamieszkujących nasze lasy.

• Pelargonie

• Realizacja projektu "Od ziarenka do kwiatka" w ramach ubiegania się o certyfikat " Szkoła przyjazna środowisku"

Pikowanie zasianych w lutym nasion pelargonii.