Aktualności
Certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w ramach konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku”
15 listopada 2024 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w ramach konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Jolanta Weronika Skrzypczyńska, gratulując szkołom, przedszkolom i placówkom oświatowym wyróżnień, podziękowała dyrektorom, szkolnym koordynatorom oraz społecznościom szkolnym zaangażowanym w realizację projektów na rzecz ochrony środowiska. Nasza szkoła oraz przedszkole znalazły się w zaszczytnym gronie wyróżnionych.
Naukowo - muzyczna wycieczka do Olsztyna
W piątek 8 listopada uczniowie z klas 1-3 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipowcu uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego oraz w widowisku interaktywno-humorystycznym w Olsztynie. Już od samego rana uczniowie byli podekscytowani i ciekawi nowych doświadczeń. W pierwszej kolejności udali się na warsztaty muzealne o gatunkach i środowisku życia zwierząt, ptaków i ssaków. Zabawa edukacyjna uwrażliwiła dzieci na potrzeby środowiska i na to, jak wiele w tej kwestii zależy od samego człowieka. To była bardzo interesująca lekcja przyrody, a bezpośredni kontakt z wystawą zwierząt zachwycił wszystkich. Następnie uczniowie udali się na barwne widowisko „Naukowo-Muzyczne Show dla Dzieci - Szaleni Naukowcy” Był to pokazeksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego nasi młodzi widzowie zobaczyli niezwykłe doświadczenia chemiczne i fizyczne na żywo: szalona piana, ciekły azot
106 rocznica Odzyskania Niepodległości
12 listopada 2024 r. miała miejsce uroczystość poświęcona 106. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 1200 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego w asyście pocztu sztandarowego.
W części artystycznej przypomniane zostały okoliczności najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę, z podkreśleniem wkładu wybitnych postaci historycznych. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Poprzez odegranie krótkiej formy teatralnej, wykonanie utworów poetyckich, pieśni patriotycznych i żołnierskich uczniowie uczcili jedno z najważniejszych świąt narodowych.
Nasza biblioteka w Lipowcu
Co znajduje się w bibliotece? Do czego służą karty katalogowe? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie kl. IV. 14 listopada odbyły się zajęcia biblioteczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowcu. Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Dajnowskiej za ciekawą lekcję i bardzo miłą atmosferę.
Propagujemy czytelnictwo
31 października uczniowie kl.Vodwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipowcu. Celem odwiedzin była lekcja biblioteczna " Co znajdziemy w encyklopedii?", przeprowadzona przez panią Dorotę Dajnowską. Uczniowie dowiedzieli się, co można znaleźć w encyklopedii, jakie są jej rodzaje i jak z niej korzystać.Młodzież miała również okazję " poszperać " na półkach z książkami i coś wypożyczyć. Może dzięki tej wizycie uczniowie będą chętniej czytać?!
ŚLUBUJEMY - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
Dnia 29 października odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej. To tradycyjna ceremonia, która nie tylko wprowadza w świat nauki, ale także integruje społeczność szkolną. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po zakończeniu części artystycznej, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz ich rodzin.
Klasowe ognisko
Uczniowie klasy III w czwartek 17 października odwiedzili gospodarstwo
rolne w Lipowcu. Dzięki gościnności gospodarzy – Pana Piotra i Pani Magdy
mogli cieszyć się piękną, jesienną pogodą, dowiedzieć się wielu ciekawych
informacji na temat zwierząt i pracy rolnika oraz zintegrować się przy
wspólnym ognisku. Było pieczenie kiełbasek, pyszne wypieki gospodyni,
wspólne śpiewanie oraz pląsy i zabawy na świeżym powietrzu.
Wszystkim dopisywał dobry humor i miła atmosfera. Uczniowie mieli też
okazję dowiedzieć się czegoś nowego o sobie.
Kiermasz kremówek
Kiermasz kremówek papieskich 17 października 2024 r. Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kiermasz ulubionych ciastek św. Jana Pawła II – kremówek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji oraz wsparli kiermasz.
2
Wycieczka do Olsztyna
16 października odbyła się wycieczka edukacyjno – rekreacyjna do Olsztyna, w której wzięli udział uczniowie z klas 5 – 8.
Uczniowie najpierw odwiedzili „Papugarnię”, gdzie mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę w towarzystwie kilkudziesięciu gatunków ptaków z Australii, Afryki oraz Ameryki Płd. Papugi bez obaw siadały na ramionach gości i chętnie wyjadały ziarna z kubeczków przygotowanych przez ich opiekunkę dla każdego uczestnika wycieczki.
DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski
przygotował dla wszystkich chłopaków miłą niespodziankę. Każdy mężczyzna, mały jak i
duży, miał okazję zrobić sobie super fotografię.11
Wizyta Policjantów: Bezpieczeństwo na drodze
W czwartek 27 września uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze. Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz promowanie odpowiednich zachowań na drodze. Policjanci rozpoczęli od omówienia podstawowych zasad ruchu drogowego, oraz prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, korzystanie z przejść dla pieszych oraz znaczenie sygnalizacji świetlnej. Podczas interaktywnej części spotkania dzieci miały okazję zadawać pytania oraz uczestniczyć w symulacjach przechodzenia przez jezdnię.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Najważniejszy cel tego
święta to promocja różnorodności językowej i kulturowej, dzięki której możliwe jest
osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi państwami.
Na lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego uczniowie poznali podstawowe zwroty w
różnych językach oraz przygotowali flagi krajów europejskich. Dowiedzieli się wielu
ciekawostek dotyczących języków obcych oraz tradycji naszych sąsiadów. Mogli posłuchać,
jak brzmią niektóre słowa w różnych językach, dowiedzieć się więcej o alfabecie, symbolach
i kulturze innych krajów europejskich. Rozwiązywali też quizy językowe i krzyżówki
sprawdzające wiedzę o krajach i językach naszego kontynentu.
Dzięki obchodom Europejskiego Dnia Języków uczniowie poznali wiele ciekawostek na
temat krajów i języków europejskich, upewnili się, że znajomość języ
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
25 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Przeprowadzona została kampania wyborcza, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje
programy wyborcze. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas IV-VIII. W głosowaniu
wzięło udział 85 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 7 kandydatów.
Wśród wszystkich głosów oddanych, dwa były nieważne. Komisja wyborcza w składzie:
Laura Giec, Gabriela Domurad oraz Amelia Dzierlatka czuwała nad prawidłowym
przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
KONKURS PLASTYCZNY „DYNIOWE CUDA”
Gminny Konkurs Plastyczny „Dyniowe cuda” został przeprowadzony w dniach
od 9 września do 13 września 2024r. W szkole odbyły się w każdej klasie zajęcia plastyczne, poświęcone na realizację zadania konkursowego.
Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 i 4-7 biorący udział w konkursie wykonali ciekawe prace plastyczne, wykazali się niezwykłą kreatywnością i umiejętnościami manualnymi.
Szałaputki na scenie. Przedszkolaki odkrywają świat Teatru Lalek w Olsztynie.
W dniu 18 września 2024 roku, przedszkolaki z gminy Szczytno miały wyjątkową okazję odwiedzić Olsztyński Teatr Lalek, gdzie obejrzały spektakl pt. “Szałaputki”. Wyjazd ten był nie tylko wspaniałą przygodą, ale również ważnym elementem edukacyjnym w życiu młodych widzów. Wizyta w teatrze pozwoliła przedszkolakom na bezpośredni kontakt ze sztuką teatralną. Wyjazd do teatru był również doskonałą okazją do integracji grupy przedszkolnej. Przedstawienie “Szałaputki” zachwyciło młodych widzów fabułą, pozostawiając niezapomniane wspomnienia. Dzięki takim inicjatywom, dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także lepiej rozumieć otaczający je świat.
Czytanie wrażeniowe „ W książkach mieszka niespodzianek sto”
20 września 2024 r. mieliśmy okazję spotkać się z niesamowitą autorką książek edukacyjnych dla dzieci, trenerką, pedagożką, wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a przede wszystkim twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego Małgorzatą Swędrowską. Czytanie wrażeniowe jest innowacyjną metodą czytania, która zafascynowała jedną z nauczycielek naszej szkoły. Metodę tę wprowadziła do swojej pracy z dziećmi w edukacji wczesnoszkolnej. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania, a proponowane zabawy z książką, okazały się doskonałym pomysłem na wspólne, kreatywne i wartościowe aktywizowanie uczniów do nauki czytania i „rozkochania” dzieci w książkach. Tak właśnie było na warsztatach z Panią Małgorzatą Swędrowską. Uświadomiła nam wszystkim, że to dziecko jest kluczem układanki, a nie to, jaką książkę czytamy. Ta interesująca metoda zakłada, że każda odpowiedź dziecka jest zawsze do
DZIEŃ KROPKI
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Także i w tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów.
Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Mnóstwo kolorowych kropek i kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Samorząd uczniowski rozdawał uczniom przygotowane wcześniej naklejki w kształcie kropek. Na twarzach niektórych uczniów pojawiły się nawet kolorowe piegi.
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych